این نوع اتصال به دلیل ایجاد امکان چرخش فلنج لبه دار روی لوله ته کوب شرایط را برای پیچ و مهره ی دقیق و تراز تسهیل میکند همچنین عدم تماس مستقیم سیال با فلنج سبب افزایش طول عمر آن میشود. این جفت (ته کوب و فلنج لبه دار) یک انتخاب عالی برای شرایطی است که به صورت دائمی نیاز به حذف و نصب مجدد به منظور بررسی اتصال را دارند. این فلنج‌ها به دلیل نداشتن جایی برای قرارگیری گسکت یا واشر بر روی بدنه و استفاده از فلزهایی با کیفیت پایین در ساخت این فلنج‌ها، قیمت ارزانی دارند. در اغلب اوقات ته کوب از ماده ی مخصوصی مثلا آلیاژ نیکل به منظور کاهش هزینه ی کلی اتصال ساخته میشود. ولی به صورت کلی توصیه ی ما این است که هم فلنج و هم ته کوب به منظور یکنواختی از یک نوع متریال ساخته شوند به اما در سیستم هایی که لوله از جنس فولاد ضد زنگ باشد میتوان از فلنج با جنس فولادی استفاده کرد چون سیال با فلنج تماس ندارد.
درمقایسه با فلنج اسلیپون توانایی بیشتری در تحمل فشار دارد اما در مقایسه با فلنج های گلودار علیرغم پرهزینه تر بودن، از توانایی بسیار کمتری در این زمینه برخوردارند به حدی که به دلیل این ضعف از آن در آب بندی در واحدهای پودری در صنایع پتروشیمی مانند واحدهای پلی اتیلن سبک و سنگین استفاده میکنند.
پ.ن: ته کوب یا Stub end لوله ای است که لبه آن برگشته است و ابعاد آن مطابق استاندارد ANSI B16.9 و یا MSS-SP-43 می باشد.

منوی دسته بندی خود را در مسیر: "سربرگ ساز > چیدما موبایل > عنصر منوی موبایل > نمایش و مخفی کردن > انتخاب منو " تنظیم کنید