گردن فلنچ به شکل مخروطی شکل می باشد و قطر انتهای آن به اندازه قطر لوله می باشد. این نوع فلنچ به علت نوع اتصال که به صوت لب به لب ) BW ) بوده پرکاربردترین نوع فلنج می باشد. همچنین تحمل فشار، دما و تنش های باال این امکان را فراهم می سازد که از این فلنچ در خطوط مختلف اعم از فشار باال یا پایین استفاده شود. این فلنچ در دو نوع RF، FF تولید می گردد. این نوع فلنچ بر اساس استاندارد 5.B16 ASME تولید می گردد. از گردن این فلنچ برای انتقال تنش به خط لوله استفاده می شود. به همین دلیل قیمت فلنج جوشی گلو دار از باقی فلنچ ها بیشتر می باشد.

فلنج گلودار (Weld Neck Flange) نوعی از فلنج‌ بوده که دارای گردنی مخروطی شکل و متصل به مرکز خود است. وجود این گردن مخروطی شکل که وجه تمایز و عاملی برای تشخیص فلنج گلودار از سایر فلنج‌ها است، سبب تقویت این نوع فلنج در برابر فشار و دماهای بالا نیز می‌شود. فلنج‌های گلودار از سایز 1.2 اینچ تا 56 اینچ و مطابق استاندارد ANSI در کلاس‌های 150، 300، 600، 900 و 1500 ساخته می‌شوند.

 

فلنج های گلودار پرکاربردترین نوع فلنج هستند که شکل آنها به صورت یک گلویی ممتد و یک پخ مخصوص جوشکاری در انتهای آن است. این نوع فلنج به گونه ای طراحی شده که مستقیما به لوله جوش داده شود تا یک فرم قوی و نسبتا طبیعی از اتصال را فراهم کند. در سایز ها و فشار های بالاو همچنین در کاربرد های پیشرفته، تقریبا به صورت انحصاری فقط از این نوع اتصال فلنج استفاده می شود.

 

در اتصال با فلنج گلودار، پخ V شکل در انتهای فلنج به لوله با یک پخ مشابه جوشکاری می شود که امکان یک جوش متحد دایره ای و یکنواخت و انتقال کامل جوش از محیط بیرونی به داخل را فراهم می کند. مشخصه ی دیگر قابل توجه این نوع فلنج، باریک شدن دهانه تا رسیدن به لوله است که باعث پخش تدریجی نیروی فشاری هنگام عبور سیال از لوله به داخل فلنج می شود.این مشخصه کمک به تحمل استرس های مکانیکی در فشارها و دماهای بالا میکند.

منوی دسته بندی خود را در مسیر: "سربرگ ساز > چیدما موبایل > عنصر منوی موبایل > نمایش و مخفی کردن > انتخاب منو " تنظیم کنید